8. októbra 2014

Zbláznil sa Nesrovnal pred voľbami alebo je to celé náhoda?

Neveril som vlastným očiam a musel som sa na Hviezdoslavovo námestie vrátiť. Ivo Nesrovnal, kandidát na primátora Bratislavy a jeden z veľkých bojovníkov proti vizuálnemu smogu (aspoň tak sa tvári, aspoň pred voľbami), si postavil odpornú dodávku na najkrajšie námestie v Bratislave. Na miesto, kde denne prejdu stovky turistov. Jeho snaha bojovať proti vizuálnemu smogu vyznela trápne a trápnejšia bola už len Nesrovnalova výhovorka.

Aby som vás dostal do deja, spomeňme si na tlačovú besedu v Záhorskej Bystrici, kde prišiel miestny starosta a Ivo Nesrovnal. Nesrovnalove vyjadrenia sa žiaľ vtedy do našich novín nedostali, lebo by vraj išlo o politickú reklamu. Chcel som to tam mať, lebo mi prišli jeho názory rozumné a vtedy nepozerám na politickú príslušnosť, či kandidatúru.

Máme najviac billboardov na obyvateľa
Bratislava má podľa predsedu Krajskej organizácie cestovného ruchu Iva Nesrovnala smutné prvenstvo: medzi európskymi mestami máme na obyvateľa najviac billboardov. Podľa neho musí dôjsť k zmene stavebného zákona, tak aby umožnil mestám a obciam túto reklamu regulovať. Tie by mali samotné určovať pravidlá umiestňovania, užívania, povoľovania, spoplatňovania a aj odstraňovania reklamných zariadení.
"Bratislava bojuje o turistov s Viedňou, Budapešťou či s Moravou. Tam sú problémy s billboardami dávno vyriešené. Ktorú lokalitu si vyberie turista? Bude sa pozerať na krásu miest a prírody alebo na naše billboardy," pýtal sa Nesrovnal na tlačovej besede novinárov.


Pár dní po takejto akcii idete v nedeľu ráno električkou domov a nestačíte sa čudovať. Naozaj? Nesrovnal? Na námestie som sa vrátil o hodinu neskôr. K dodávke s obrovskou podobizňou komunálneho politika som sa blížil z druhej strany a nezostávalo mi nič iné, len sa smiať. Hnusná obluda mala papuču od mestskej polície. Nesrovnal zaberie verejný priestor, miesto, ktoré musia turisti obchádzať, človek, ktorý sa proklamuje ako bojovník proti reklamnému smogu a dostane ešte aj papuču?Nah, do novín sa nič nedostalo, ale vyjadrenie som si vypýtal:
"Každý Bratislavčan toto miesto pozná a vie, že je dlhé roky využívané na krátkodobé zastavenie, ktoré je políciou tolerované. Takisto na chvíľu ho tam  (dodávku) odstavil aj človek z môjho volebného štábu. Ale som rád, že mestská polícia si začala všímať toto miesto aspoň mesiac pred voľbami nového primátora."
Od kedy tam auto bolo a prečo po uložení papuče nezaplatil vodič pokutu a auto neodviezol preč, som sa už nedozvedel.


A aby toho nebolo málo, dnes ma dostalo video na youtube: http://bit.ly/1yMcFKW
Áno, aj ono má súvis s kandidátom na primátora. Môžete ho vidieť, ako vrhá bicykel na zem (semiotická light analýza - som zelený, jazdím po meste na bicykli) a pomáha bezdomovcovi, priam ho hladká (analýza pokračuje, som starostlivý, nebojím sa, že si zašpiním ruky) a na koniec videa analýza stavu nášho mesta a toho, ako vplýva na obyvateľov.

Kampaň sa dá robiť rôznymi spôsobmi. Je možné, že som to len zle pochopil a som zaujatý voči kandidátovi na primátora. Môže to byť naozaj všetko náhoda a možno ani nie. Možno sa naozaj zbláznil.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára